Açlık grevi bu kez hayvanlar için

Samsun'da yaklaşık 200 köpeğin barındığı Doğa ve Hayvan Dostları Derneği'nin kapatılması kararını protesto eden Dernek Başkanı Sinan Karagöz, açlık grevi başlattı.
ılkadım beldesinin Çatalarmut Mahallesi'nde bulunan 3 bin 500 metrekarelik alan içindeki köpek barınaklarının kapatılması için ilk kademe ılkadım Belediyesi'nce karar alındı.

Kararı protesto eden Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Sinan Karagöz, barınağın önüne ''Hayvanların yaşama hakkına siyaset ve rant bulaştırma'', ''Savunmasız hayvan katliamına hayır'', ''Barınağımız onurumuzdur, onurumuzu koruyacağız'' şeklinde afişler asarak açlık grevine başladı. Bu arada Karagöz'ün protestosuna çok sayıda hayvansever de destek verdi. Karagöz, yaptığı açıklamada, kapatma kararı durdurulana kadar açlık grevini sürdüreceğini söyledi.

Barınakta kalan bütün köpeklerin kayıtlı olduğunu ve sağlık kontrollerinden geçirildiğini belirten Karagöz, şunları kaydetti: ''Burayı 12 yıl önce kurdum. Değişken olarak ortalama 170 ile 200 köpek barınıyor. Bütün bakımlarını ben üstleniyorum. Daha önceden barınakları başka bir yere taşımak için ilgili kuruluşlardan onay aldık, ancak altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böyle bir çalışmamız varken, ılkadım Belediyesi aldığı kararla buranın tahliyesine karar verdi. Biz bu tahliye kararının, yeni yerimizi hazırlayana kadar ertelenmesini istiyoruz. Bu sağlanıncaya kadar açlık grevini sürdüreceğiz. Köpeklerimizle bizi kimse buradan çıkartamaz. Köpeklerimi sokağa atamam. Onlar derneğin sahipli üyeleri, hepsinin resmi kaydı var'' dedi.

Doğa ve Hayvan Dostları Derneği'nin bulunduğu alandan tahliye edilmesi kararı için başlatılan açlık grevine destek verdiklerini belirten Samsun Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hümeyra Ulubay da, hayvanseverlere haksızlık yapıldığını söyledi. SAMSUN


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !